Kris Valloton

Slide 1 Slide 2

Co nám brání doopravdy žít

Kris Valloton 30.11.2015

Všichni jednou zemřeme, ale ne každý doopravdy žije! Ke svému životu nemůžeš přidat jediný den, ale můžeš přidat víc života do svých dnů. Nejvíc nás o život okrádá následujících pět věcí.

1. Strach ze selhání.

Zeptej se sám sebe: Kdybych byl desetkrát odvážnější, co bych dělal? Jestli si odpovíš cokoli jiného, než že přesně to, co děláš teď, už jsi nějak kvůli vyhovění svému strachu svůj život zredukoval!
Když zkusíš něco nového, je možné, že se ti to nepovede. Ale když to nezkusíš, je šance, že se ti to nepovede, stoprocentní.

2. Litování.

Litování je, jako kdybys řídil auto a stále při tom zíral do zpětného zrcátka. Tvé minulé chyby jsou buď jako kameny, po kterých přejdeš potok, nebo jako balvany, o které se zakopneš. Je to na tobě.
Když ses díky nim stal lepším člověkem, naučil ses, jak věci dělat správně, a\nebo tě přivedly blíž k Bohu, pak byly těmi šlapáky.
Ale jestli ti ukradly tvou identitu, oloupily tě o odvahu a\nebo zničily tvou vášeň a touhu po životě, pak jsou ti kamenem úrazu.
Zde trochu poradím: Jsi lepší, než tvůj nejhorší den.

3. Neodpuštění.

Neodpuštění je sériový vrah! Zničilo více životů, než kolik padlo vojáků ve všech válkách na světě dohromady.
Ježíš zemřel za všechny tvoje hříchy. Když odmítáš druhým odpustit, anuluješ ve svém životě moc kříže.
Brzy pak začne do tvého srdce prosakovat hořkost, nenávist a vraždění a prohnije tvou duši zevnitř na povrch!
Stačí se ohlédnout za posledním případem šíleného střílení a vidíme hned, kam
až neodpuštění vede.

4. Hanba.

Hanba říká, že nejsem hoden lásky, protože nejsem na úrovni. Nejsem dost dobrý, dost hezký, dost chytrý, dost duchovní, dost bohatý, dost sexy, atd., abych byl hoden lásky!
Ale to je všechno úplná blbost, banda sraček! Byl jsi stvořen k Božímu obrazu a jsi podobný samotnému Bohu. Jsi jeho nejúžasnějším stvořením a to je pravda.

5. Sebelítost.

Sebelítost je bezedná pekelná jáma, která se nedá naplnit ani milionem náklaďáků. Vysaje z místnosti každičký zbytek života, zabije ve vztahu cokoli pozitivního a zničí všechno, s čím přijde do styku.
Oloupí tě o tvé sny, ukradne ti radost a donekonečna zacyklí tvou bolest.
Pokud znáš Ježíše, pak máš nad všemi těmito postoji navrch, protože On přišel, aby ti dal život v hojnosti!
Jaké věci jsi musel překonat, abys mohl skutečně žít?

  • 6. prosinec 2015