Graham Cooke

Blog 1

Napětí neznamená, že je něco špatně

Bez napětí není žádný pohyb. Pokud zrovna pohodlně sedíš před obrazovkou a máš po ruce voňavý šálek kávy, tak pokud si pro něj chceš sáhnout a vzít si ho, musíš svou ruku natáhnout s určitým svalovým napětím – jinak ten šálek uchopit nejde. A to, co platí v přirozeném světě, platí i v duchovním. Abychom uchopili další část naší identity, našeho životního určení a našeho dědictví, musí být mezi námi nějaké napětí.

Napětí neznamená, že je něco špatně. Znamená to, že se prostě něco děje.

Pojďme se podívat na stres nebo napětí s ohledem na důvody, které je obklopují, nezabývejme se jím izolovaně. Jednejme s ním v kontextu toho, co se mění, a toho, co přichází a vynořuje se. Na co bychom však v této situaci měli dát pozor, je, aby se napětí nestalo třením. K tomu potřebujeme víc oleje Ducha svatého na ona pohyblivá spojení, abychom mohli postoupit dál a propracovat se k další fázi naší transformace, přechodu.

Zkuste tohle…

Příště až se dostaneš do situace, kde je přítomno napětí, polož si otázky jako: „ Co se tu odehrává? Co se mění? Do čeho nás Bůh uvádí? Z jaké dimenze právě vycházíme? Do jaké dimenze vstupujeme? Jak to vypadá?“

Graham Cooke 5.4.2016 http://www.brilliantperspectives.com/tension/

P.S.: Pokud se chceš dovědět víc, jak se zachovat tváří tvář stresu nebo napětí, podívej se do knihy The Way of the Warrior.

  • 18. květen 2016