Jak jsme cestovali.

Cestovatelský večer v Kavárně Perfect World

V Pátek 13.11. večer se naplnil prostor kavárny do posledního místečka, opozdilci měli smůlu, neměli si kam sednout. Snad příště. Promítali jsme film z naší letošní cesty po USA, sdíleli se o návštěvě sboru Bethel v Reddingu, Kalifornii. Po promítnutí fotek a filmů a vyprávění prožitků z cesty, jsme nabídli modlitby za jednotlivce.

Lidé byli asi hodně povzbuzení svědectvími. Jedno z uplynulé středy, kdy na naší akci v PERFECT WORLD jedna návštěvnice mluvila o tom, že jsme se asi před měsícem modlili za uzdravení její nohy a že od té doby je zdravá. Tak lidé reagovali a přicházeli pro modlitbu. Někteří úplně poprvé a někdo se vracel po tom, co prožil nějakou změnu.

Když Ježíš žil tady na zemi, tak směle říkal, že se přiblížilo Boží království a lidé Boží blízkost prožívali právě skrze uzdravení a další znamení. Jeden muž, Který o sobě tvrdí že je nevěřící, mne včera v kavárně překvapil: přišel a chtěl abychom se za něj modlili, protože když jsme to udělali před měsícem, tak prožil v životě změnu, a rozhodně chce pokračovat. Někdy lidé ani vlastně nedokážou přesně popsat, co se stalo, co to prožili, ale vnímají, že přišlo dobro.

Na večeru bylo několik lidí, kteří v Boha nevěří. Měli jsme možnost s nimi mluvit o tom, kdo pro nás Ježíš je a říct jednoduše evangelium. Na konec jsme ještě chvíli Boha uctívali zpěvem a hrou na kytaru a viděl jsem ty nevěřící, jak stojí v kruhu a zpívají s námi: Vystoupím na horu, otevírám ti náruč.

Dík za krásný večer. Věřím, že to, co prožíváme je jen začátek toho, jak vypadá Boží království a je to pro každého, kdo Bohu skutečně vydá svůj život.

Pepa Prokop, Plzeň

  • 26. listopad 2015