Blog 1

Uzdravený kotník

Zhruba před dvěma týdny jsem byl domluvený s kolegou z práce, že se u nás zastaví pro auto, které potřebovalo nějaké opravy. Když se blížil k našemu domu, všiml jsem si, že pokulhává a špatně došlapuje na levou nohu. Dříve než jsem mu dal prostor, aby si auto prohlédl, jsem se zeptal, co se mu stalo s nohou. Vysvětlil mi, že si v kasárnách při běhu vymkl kotník.Věnovali jsme se pak autu a rozebírali, jaké budou potřeba opravy.

Když už chtěl nastoupit a vydat se na cestu, tak mi Pán dal na srdce, že přeci nemůže takhle odjet a já to nemůžu nechat být. V krátkosti jsem mu řekl o Boží dobrotě a o Ježíši, který uzdravoval nemocné. Když jsem mu nabídl, že se budu modlit za jeho vymknutý kotník, nijak neváhal a souhlasil. Položil jsem mu ruce na kotník a přikázal bolesti, aby odešla ve jménu Ježíše a aby se vše obnovilo. Pozval jsem také Ducha Svatého a modlil se, aby v jeho životě naplnil každé prázdné místo.

Pán přišel a kotník byl téměř uzdraven a bolest odešla tak z 90%. Pro něj to byla změna obrovská. Viděl jsem i proměnu v jeho očích a radost, kterou Pán vypůsobil. Kolega pobíhal kolem auta a křičel: “Michale, ty jsi kolík, ty jsi kolík,” zkoušel změnu, která nastala. Nevím přesně, co ta jeho slova měla znamenat, ale jedno je jisté: Pán se dotkl jeho srdce a on okusil, co znamená být v přítomnosti živého Boha, který ho miluje a připravil pro něj to, co mu ani na mysl nepřišlo.

Modlím se za to, aby každý kdo má ve svém životě nějaké prázdné místo, poznal Ježíše, který ho zaplní Boží plností.

Michal Kostiha

Příbram

  • 28. červen 2017