Melounová zmrzlina

„Máš ráda melounovou zmrzlinu? Ale musíš ji mít ze všeho nejradši.“ Těmito slovy začal celý příběh, o který se s vámi chci podělit.

Minulou neděli mi tuto otázku položila kamarádka. Trochu zaraženě jsem odpověděla, že to není můj případ, ale můj syn Michal (13 let) dva dny předtím tvrdil, že melounová je nejlepší na světě.

Ta kamarádka měla jít za člověkem, který má ze všeho nejradši

melounovou zmrzlinu a modlit se s ním za to, co ten člověk má na srdci. Michal ráno hodně intenzivně přemýšlel, jak víc poznat Boha a On o něj projevil zájem přes melounovou zmrzlinu. On je nejlepší na světě!!

Michal také v poslední době zažíval protivenství ve škole - ze strany spolužáků, kteří se mu posmívali kvůli jeho víře, že Bůh stvořil svět i člověka. Trápilo ho, že nedokázal pohotově odpovědět na jejich argumenty. Na jednom setkání pro mládež dostali všichni výzvu požádat Boha, aby jim ukázal kousek Nebe. Michal dostal od Boha obraz knihovny, ve které byla spousta knížek a výklad, že v Nebi jsou dostupné veškeré informace, které potřebuje.

Mám velikou radost z toho, jak Bůh odpověděl na modlitby mého syna a protože mě tato svědectví povzbuzují, chci, aby se takové věci děly i ve vašich životech.

Lenka Pechová, KCPříbram

  • 14. červenec 2015