Blog 1

Nový začátek

Nebe se raduje z každého hříšníka, který činí pokání.

A protože jich v naší blízkosti v poslední době bylo několik, chceme se alespoň trochu podělit o tu nebeskou radost.

S. Mladý muž, hledající Boha. Přišel na první shromáždění, líbilo se mu. Potom se dostal na Awakening Europe v Praze, na seminář o evangelizaci s Toddem Whitem. Todd se jen tak mimochodem zeptal, jestli je někdo, kdo ještě nepřijal Pána Ježíše jako osobního Pána a Spasitele. Jediný v sále, kde bylo čtyřista lidí, zvedl ruku a na výzvu se postavil. Ježíše přijal a okamžitě začal prožívat, že Ježíš přišel do jeho života. Je na začátku cesty, řeší minulost, ale jedno je jisté, že když Ježíš vstoupil, tak se ho nikdy nezřekne a nikdy ho neopustí.

H. a E. Matka H. s dcerou E. E. hledala společenství křesťanů, našla si nás na internetu a obě přišly před měsícem na shromáždění. Byly nadšené atmosférou, chvalami i slovem. Dcera v minulosti prožila osobní setkání s Bohem, ale nevydala svůj život Ježíši a nepřijala ho a neprožila tudíž jistotu záchrany a jistotu toho být Božím dítětem. Ihned dva dny po shromáždění se pro Ježíše rozhodla a protože sama už četla Bibli, začíná prožívat, co to znamená, když Bible mluví o novém životě.

H. také určitým způsobem hledající. Po první návštěvě nedělního shromáždění říkala, že obě něco takového potřebovaly. Seznamovala se s tím, co to znamená mít osobní vztah s Bohem a přijmout Ježíše jako Pána a Spasitele a o necelý měsíc později tento krok ve svém životě udělala!

Nevím, zda každý z výše zmiňovaných tuší, co všechno od okamžiku, kdy přijali Ježíše, pro ně platí a jaká všechna úžasná zaslíbení pro jejich životy byla už poslána. Doufám, že jak budou objevovat, kdo a jaký Ježíš skutečně je, že budou s radostí přijímat to všechno, co je v Bibli slíbeno těm, kteří Ježíše přijali. Je to velké, nádherné a stojí to za to.

A.Fiřtová (KC Příbram)

  • 14. srpen 2017